Q2004F341
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Q2004F341
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Voltage - Off State : 200 V
Series : -
Mfr : Littelfuse Inc.
Supplier Device Package : TO-202
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 2 V
Operating Temperature : -
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 46A, 55A
Package / Case : TO-202 Long Tab
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 20 mA
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Description : TRIAC SENS GATE 200V 4A TO202
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : Q2004F341
Contact Now
TRIAC Logic - Sensitive Gate 200 V 4 A Through Hole TO-202