T280N65TOFXPSA1
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
T280N65TOFXPSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs - Modules
Product Status : Active
Mounting Type : Clamp On
Package : Tray
Voltage - Off State : 6.5 kV
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 620 A
Mfr : Infineon Technologies
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 440 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 2.5 V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 350 mA
Structure : Single
Package / Case : TO-200AB
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 5800A @ 50Hz
Current - Hold (Ih) (Max) : 350 mA
Base Product Number : T280N65
Number of SCRs, Diodes : 1 SCR
Description : SCR MODULE 6500V 440A DO200AB
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : T280N65TOFXPSA1
Contact Now
SCR Module 6.5 kV 440 A Single Clamp On TO-200AB